A csukló-alagút szindróma, más néven kéztő-alagút szindróma (CTS) egy viszonylag gyakori diagnózis, sokunk tapasztal fájdalmat, zsibbadást és bizsergést a kézben és az ujjakban. Ezen tünetek általában fokozatosan alakulnak ki, kezdetben éjszaka panaszosabbak általában a Páciensek. A csukló-alagút szindróma a hüvelykujjat, a mutatóujjat, a középső ujjat és a gyűrűsujj felét érinti leggyakrabban.
A kéztő-alagút szindróma egyéb tünetei a következők:
- tűszúrás érzete (paresztézia)
- hüvelykujj gyengesége
- tompa fájdalom megjelenése a kézben vagy a karban
- kéz gyengesége, tárgyak elejtése
Ez egy fájdalmas, progresszív állapot, melyet a csuklóban lévő kulcsfontosságú ideg összenyomódása okoz.
Egyéb terápiák
- Rögzítés - az éjszaka vagy akár nappal viselt csuklósín megakadályozza, hogy behajlítsa a csuklóját. A csukló egyenes vagy semleges helyzetben tartása csökkenti a kéztőalagútban lévő idegre nehezedő nyomást.
- Gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító gyógyszerek
- Változtassunk tevékenységet, vagy a tevékenység végzésének módját
- Fizikoterápia - a kezdeti stádiumban alkalmazható nagyobb hatásfokkal gyulladáscsökkentő fizikoterápiás kezelés hatásos lehet.
Műtét
Az ambuláns, helyi érzéstelenítésben végzett műtét során átvágják a csukló elülső része feletti szalagot, így enyhítve a nyomást a kéztő-alagútban, ezért „alagút felszabadításnak” is nevezik.
Mint minden műtétet követően itt is fontos a sebgyógyulás miatt körülbelül 8-10 napig víztől óvni kell az érintett területet. 3 hétig szükséges a fizikai terhelés kerülése, valamint a beavatkozás után maradó seb hegoldó fizikoterápiás kezelés ajánlott.
Várjuk Önöket kézsebészetünkön, ahol modern kezelőnkben Dr. Vancsó Péter kézsebész főorvosunk gondoskodik az Ön gyógyulásáról.